znamenie zverokruhu Blíženci

Dieťa Blíženci

Neposedný drobček s otvorenou a srdečnou povahou miluje spoločenský život od perinky. Nielen nové hračky, ale najmä zaujímaví ľudia, fascinujúce zvieratká, zvláštne zvuky, vône, chute sú pre ne pokladom.

Malí Blíženci milujú v oblečení veselé farby. Žltú ako slniečko, zelenú ako trávička, oranžovú ako pomaranč, len nech to okolo nich hýri pestrofarebnosťou. Na chvíľu ich roztekanú pozornosť možno utlmí šedá, ale nie nadlho. Vhodnejší v zmysle udržania koncentrácie je pre ne kameň – tigrie oko. Život vnímajú ako nikdy nekončiace dobrodružstvo. Výrečnosťou očaria dospelých doma aj v škole. V rámci záujmových krúžkov ich prihláste na jazykové kurzy. Pre posilnenie pľúc na hudobnú výchovu a to konkrétne dychové nástroje. Skupinové športy upevňujú u nich tímového ducha a rozvíjajú aj ich prirodzený optimizmus a komunikatívnosť. Rozumejú si s objaviteľskými Vodnármi a istotu im dá prirodzená autorita Leva. S pedantnými Pannami sa veľmi nepohodnú a to nie iba v detailoch. Rýchle občerstvenie je slabou stránkou stravovania tohto rýchleho znamenia v dospelosti. Preto viac ako pri výchove detí iných znamení je treba dbať o pravidelný stravovací režim a správnu výživu bohatú na surovú zeleninu a mliečne výrobky. Tvárte sa, že zemiakové lupienky a obložené žemle jednoducho neexistujú. Vystríhajte sa konzumácie jedla popri hre. A najbližší mesiac im pripravte exotický výlet bez bublinkových a chladených nápojov.

Dieťa Blíženci v kombinácii s mamou všetkých znamení
Mama Baran je hrdá na bystrosť a činorodosť malého Blíženca. Menej sa jej páči jeho prispôsobivosť. S dievčaťom rada spoznáva nové miesta, rozvíja kamarátstva a vľúdne prijíma jej nálady.

Mama Býk chlapcov intelekt síce obdivuje, ale rozčuľuje ju jeho nedôslednosť a nespoľahlivosť. U dcéry tiež veľmi nechápe vrtkavé nálady, no deti oboch pohlaví ju vedia rozosmiať.

Mama Blíženci s deťmi v rovnakom znamení má spoločnú premenlivosť v náladách, schopnosť reagovať pružne na zmeny a pestovať zhodné záľuby. Rozumejú si bez slov a syn je samostatnejší.

Mama Rak je zodpovedná za bezstarostného syna a nechá si od neho nahovoriť čokoľvek. Ich puto je hlboké a plné smiechu. Dcéra dáva mame

Mama Lev sa teší z detí, ktoré oplývajú bohatou obrazotvornosťou a rozjasnia každý všedný deň. Nikdy sa nenudia. Rozvíjajú medziľudské vzťahy a vedú rušný spoločenský život.

Mama Panna si uvedomuje, že syn rozmýšľa úplne inak ako ona, preto spoločné záujmy síce nenájdu, no vždy sa k nej vráti zo sveta. Dcéra sa mamou inšpiruje a nastupuje na intelektuálnu cestu.

Mama Váhy vidí svoju kópiu v dievčati narodenom v znamení Blížencov. Syn ju považuje za ideálnu mamu a podľa nej si neskôr vyberá aj partnerku. Vzťahy sú založené na vzájomnom porozumení.

Mama Škorpión je vzorom pre svoje deti v bežnej realite, ale jej kvality obrazotvornosti a aktívneho prístupu k životu rozvíjajú viac v intelektuálnom smere.

Mama Strelec na deti tohto vzdušného znamenia vplýva ako zdroj neustále nových a rôznorodých poznatkov. Dcéra ju napodobňuje aj v zvedavosti a družnosti.

Mama Kozorožec je pre syna príkladom serióznej ženy a učiteľky. Stimuluje jeho chápavosť a kritickosť. Pre dievča je mama vzdialená. Približujú ich k sebe rozumné názory na život.

Mama Vodnár je pre deti kamarátkou do koča aj do voza. Zdieľajú spolu zmysel pre krásu, bezstarostne si užívajú každý nový deň a diskutujú o všetkom. Držia spolu za každých okolností.

Mama Ryby je pre tieto deti ako rozprávková víla s hlbokou studnicou príbehov. Citlivosť sa spája s citovosťou. Chlapec je viac rozumný, ale dievča sa s radosťou prispôsobí maminým prianiam.

Spracovala: Zlatica Mokráňová
Článok bol uverejnený v časopise Mamina rok 2011.

Zlatica
V preferovaných nástrojoch so spirituálnom podstatou sa opiera o čítanie symboliky čísel, tarotových obrázkov, o lunárnu astrológiu, arteterapiu, regresnú terapiu, energo-informačnú medicínu, parapsychológiu a rada sa s Vami podelí o svoje poznatky, zručnosti a skúsenosti.