zamilovaní za splnu Luny

Lunárny kalendár na máj 2012

Luna, tajomná to obežnica Zeme, hýbe našimi emóciami. Raz sú pozitívne a inokedy pristanú na tom opačnom brehu. City a pocity ovplyvňujú to, ako sa cítime fyzicky aj psychicky. To, čo vyžarujeme a tým si priťahujeme určitý konkrétny druh udalostí. Pochopiť ako, na nás dospelých a hlavne naše drobné milé dietky, vplýva, môžeme prostredníctvom lunárneho kalendára. Dôležitými medzníkmi v máji je spln Mesiaca 6.5. a nov 21.5.

Zdravie, diéta, tehotenstvo

Z hľadiska čínskej medicíny počas mája treba posilňovať srdce. Energetické nerovnováhy v tomto meridiáne sa prejavujú dýchacími problémami, opuchmi a psychicky sklonom k panike. A naopak na srdci sa odrážajú neriešené problémy s chrbticou. Zaťaženým zmyslovým orgánom je jazyk, ktorý súvisí aj s tenkým črevom. Výživa tenkého čreva súvisí s imunitou vitalitou, preto hneď v prvých dňoch a zároveň v posledných dvoch dňoch mesiaca probiotikami zlepšite vstrebávanie živín. Jedzte potravu, ktorá lieči a posilňuje. Emóciou srdca je radosť. Je fajn dopriať si s nadšením nezdravé pôžitky, no práve 9.5. – 11.5. a 18.5. – 20.5. sa dôsledky náruživosti môžu prejaviť v plnej kráse. Zdravá životospráva a striedmosť sú viac ako vítané. Na omladzovacie kúry si vyčleňte týždeň od 21.5. do 25.5. A aj keď deti nenosí bocian, lunárny deň bociana 25.5. je vhodným na počatie potomka.

Vzťahy

Máj lásky čas – hovorí sa. Súbežne s týmto spojením letí povera, že májové svadby nebývajú šťastné. Pokiaľ tomu veríte, sobáš neriešte. Ak nie, potom najvhodnejšími dňami sú 2.,7. a 8.5. Láska sa však nezmestí do žiadnych tabuliek a grafov. Riadi sa neznámymi pravidlami medzi nebom a zemou. Luna podporuje jej získanie, jej zveľaďovanie a precítenie počas 2.,5.,21.,25. a 31.5. Ľudia, ktorí zdieľajú rovnaké názory ako vy, majú u vás vždy dvere otvorené. Aj v strede tohto vľúdneho mesiaca sa môžete tešiť na zaujímavú diskusiu, v ktorej nielen načrtnete nové riešenia vašich problémov, ale sa aj skvele zabavíte v spoločnosti ľudí, ktorí sú na rovnakej vlnovej dĺžke ako vy. Čas venovaný rodine, či už ide o starostlivosť o starých a chorých rodičov alebo deti, prípadne nový prírastok sa vám vráti počas 19.5. a v posledné tri dni v mesiaci.

Voľno-časové aktivity

Na komplexné upratovanie domácnosti si vyčleňte prvých sedem dní v mesiaci. Skupinové športové súťaže sa vydaria 12.5. Všetci traja zamrznutí bratia v strede mesiaca všetkým doprajú čas na vybavovanie korešpondencie, stretnutie sa s blízkymi alebo na nenáročné domáce povinnosti.  Oslavujte v rodine a kultúrne podujatia s priateľmi navštívte 26.5. – 28.5. Hudba pohladí dušu väčším aj menším 4.,5.,14.,15.a 31.5. Záhradke venujte viac starostlivosť od 7.5. do 19.5., aby ste už o pár mesiacov mohli zbierať sladkú úrodu.

Štúdium (kariéra)

Škola, vzdelávanie, práca alebo kariéra by mali nabrať ten správny smer od novu. Nové začiatky aj v bývaní si naplánujte od 21.5. do 23.5. Zároveň sú to vhodné dni na opravu známok u školákov. Naopak skúšok aj zubára sa vyvarujte 10.5., 14.5. a 17.5. V piatok 25.5. uspejú deti v recitovaní a dospelí v pracovných prezentáciách. Riešením financií sa tento mesiac nezaťažujte. Platí jednoduchá rovnica – čím viac zarobíte, tým viac môžete minúť. Takže výsledok je stále rovnaký. Dôležité sú vzťahy, ktoré majú ráz zrelosti, usmievavé tváričky najmenších a láska vo vašom srdiečku.

 

Spracovala: Zlatica Mokráňová 

Článok nájdete publikovaný v májovom čísle časopisu Mamina 2012
Viac o lunárnych dňoch nájdete tu

Zlatica
V preferovaných nástrojoch so spirituálnom podstatou sa opiera o čítanie symboliky čísel, tarotových obrázkov, o lunárnu astrológiu, arteterapiu, regresnú terapiu, energo-informačnú medicínu, parapsychológiu a rada sa s Vami podelí o svoje poznatky, zručnosti a skúsenosti.