kvety ružové karafiáty v záhrade

Meno František

Každé meno je skratkou a šifrou k poznaniu osobnosti človeka. V každom písmene mena žije energia a ich súčet ju formuje v silu utvárajúcu postoje k životu a následne osud. V pravidelných intervaloch uverejňujeme rozbor krstných mien a pokračujeme menom František. Všetko najlepšie k meninám!

Každé meno je skratkou a šifrou k poznaniu osobnosti človeka. V každom písmene mena žije energia a ich súčet ju formuje v silu utvárajúcu postoje k životu a následne osud. V pravidelných intervaloch uverejňujeme rozbor krstných mien a pokračujeme menom František. Všetko najlepšie k meninám!
Meniny
04.10.
Význam mena
Malý Francúz.
Meno je talianskeho pôvodu odvodené od mena Francesco alias Francúzik.
Osobnosť
Navonok pokojný zovňajšok skrýva oheň v srdci, vyhranené názory a pracovitosť v rukách. Svedomitosť a zmysel pre povinnosť dopĺňa prenikavá inteligencia a zložitý charakter.
Ako premýšľa
Rozhoduješ sa z čisto racionálnych argumentov, ale občas dáš aj na intuíciu. Srdcu sa niekedy nedá rozkázať, lebo tam logické rozhodnutie nemá miesto.
Ako cíti
Z milovanej bytosti si vytváraš ideálny obraz. Žiť pre druhého je najvyššia hodnota. Ostatní Ťa vnímajú ako človeka, ktorý sa o najbližších postará.
Spoločnosť
Rád vedieš rozhovory s ľuďmi a poskytuješ im rady. Nestrpíš žiadne sváry a ak sa objavia, tak sa ich snažíš urovnať, pokiaľ nenastane súlad.
Uplatnenie
Môžeš byť pokojne politikom, filmárom, mierotvorcom alebo humanitárnym dobrovoľníkom. A potom príde chvíľa kedy všetky lákavé prísľuby vymeníš za mier a pokoj prírody.
Spriaznené duše
Podobné povahové črty majú Ferdinand, Oldřich, Xénia, tiež narodení  v znamení Blíženci, Býk a Škorpión
K menu patrí
Farba: Modrá
Vôňa: mošusová
Rastlina: Citrónovník
Kvet: Karafiát
Strom: Tis
Zviera: Albatros
Kov: wolfrám
Drahokam/nerast: zafír
Numerológia
Kľúčová iniciála: 6
Duševné číslo: 6
Číslo mena: 4
Indická numerológia: 4
Deň mesiaca: 14
Číslo karmy: 50

Zlatica Mokráňová
Vypracované pre: Svet podľa – krstného mena a jeho významy
Súvisiaci link: Profil mena a priezviska
Numero-program Meno

NUMEROLOGIA.SK
„Tomu, kto skutočne počúva, poskytnem RADU, ostatným ILÚZIU…“