Kočičí tarot karty

TAROTHOROSKOP na december 2012

V decembri noc víťazí na dňom. Jin nad jang. Príroda odpočíva a zvýraznené duchovné energie nás nabádajú k stíšeniu sa a meditácii. Okrem detoxikácie ducha je vhodné detoxikovať aj organizmus. Podľa tradičnej čínskej medicíny treba posilňovať hrubé črevo. Problémy sa prejavujú nenápadne mechanickými prejavmi v pravej spodnej časti brucha a postupne sa presúvajú do tej ľavej, preto je striedme stravovanie viac ako vítané. Viac vnímavým zmyslovým orgánom je čuch. Vôňou jedličky, borovice či iného prírodného vianočného stromčeka prispievate k uzdravovaniu tela a nežnými dotykmi k pocitu pohody vo vzťahoch. A koniec sveta? Ten predsa v našich súkromných svetoch zažívame neustále vtedy, keď chýba láska. Nalaďme sa na harmóniu a lásku a všetko bude fajn.

Baran 21.3. – 20.4 – XXI Svet, Trojka pohárov, VIII Sila
Láska: Neprestávajte sa starať o svoju rodinu. Neustále výjazdy do spoločnosti veru neutužia vaše rodinné putá. Uvedomte, si koho v živote potrebujete a koho milujete. Náhodné a rýchle známosti vás vôbec nenapĺňajú, tak sa rozhodnite, čo ďalej. Skutočná láska klope na vaše srdce.
Práca: Šťastie, ktoré sa na vás obrátilo, je vzácnosť. Neprepadajte však prílišnej eufórii. Dary, ktoré momentálne dostávate, však nemôžete čerpať stále. Učíte sa väčšej skromnosti a pokore. Za šťastie považujte aj obyčajné ráno, či slnečný deň hoci aj v práci.
Zdravie: Svoje emócie v sebe neduste, dávajte ich navonok. Pracujte na sebe a pôjde vám to. Posúvate sa tým dopredu a nerobíte to násilne, ale prirodzene. Hovorte o pocitoch a zistíte, že takýto stav vám vyhovuje a možno sa začudujete, prečo ste v sebe silu neobjavili už skôr.

Býk 21.4. – 21.5 – VI Zamilovaní, Sedmička mincí, XX Súd
Láska: Energia, ktorá k vám prúdi, je nevyčerpateľná. Vnímate ju? Začnite si vážiť zdroj vašej láskyplnej sily. Ide o milovaný objekt, ktorý vás zahŕňa obrovskou láskou. Určite jej ju opätujte a prestaňte sa tváriť, že ste zaneprázdnení či unavení. Dostávate totiž dar, o ktorý sa treba starať.
Práca: Strach, ktorý je vo vás, vám uberá váš pokoj. Zastavte sa na chvíľu a uvažujte, z čoho vlastne pramení a prečo tak ovláda vaše myslenie. Naštartujete sa a nájdete silu, ktorá vám ho pomôže prekonať. Získate pocit, že dokážete všetkému čeliť. Podarí sa vám to.
Zdravie: Príliš riešite detaily, ktoré vás vysávajú  z energie. Učíte sa tomu, aby sa do vášho života nedostávali takíto energickí upíry. Je to na vás a len vy rozhodujete o svojom kľude. Investovaná sila, ktorú vložíte do podstatného a celku, sa vráti a nadobudnete obrovský rozhľad.

Blíženci 22.5.- 21.6 – Sedmička palíc, Kráľ mečov, XIV Miernosť
Láska: Zisťujete, aká je spoločnosť a dozvedáte sa veľa vecí. Neprajníci z vášho okolia sa snažia poškodiť vašu povesť. Nepodliehajte však ich vplyvu a nenechávajte si svoju energiu odčerpávať. Vy a vaši najbližší vedia, aká ste a ostatní nech vás netrápia.
Práca: Povinnosti vám víria hlavou. Postupujete a vybavujete záležitosti jednu po druhej. Je obdivuhodné, s akou ľahkosťou ich zvládate. Máte v sebe silný zdroj energie. Čas si rozdeľujte racionálne, a tým sa nedostanete do stresu. Všetko s prehľadom stihnete.
Zdravie: Zadržiavanie potenciálu a energie nie je najlepším spôsobom, ako sa posunúť ďalej. Radšej sa zbavte strachu a obáv, začnite si dôverovať a veci budú napredovať omnoho rýchlejšie ako doteraz. Voľte zlatú strednú cestu a dovoľte si všetkého konzumného s mierou.

Rak 22.6 – 22.7 – Päťka pohárov, XI Spravodlivosť, Rytier mincí
Láska: Sklamanie si liečite na nesprávnom mieste. Známosť, ktorá sa tvári, že vám chce pomôcť, využíva vaše citové rozpoloženie. Zisťujete to a máte pocit, že je vám ešte horšie. Nenechávajte sa ovplyvňovať. Spoľahnite sa na seba. Je vo vás nekonečná sila, ktorá vás vedie životom.
Práca: Okrem zákonov medzi nebom a zemou, existujú aj tie pozemské. Prevezmite zodpovednosť za seba, inak vás následky dostihnú. Ak budete musieť zložiť nejaký sľub alebo budete podpisovať dokumenty, všetko si dôkladne premyslite a rozhodnite sa, až keď porozumiete podmienkam.
Zdravie: Ste vo výbornej forme. Ak môžete, zbaľte všetko potrebné a hurá na hory. Nepatríte medzi kráľov a kráľovné zjazdoviek? To nič, jazda na saniach alebo pešia turistika po zasnežených kopcoch má tiež niečo do seba. Najlepšie vám bude vo vyhriatej krčmičke pri horúcom čaji, grogu alebo varenom víne.

Lev 23.7 – 23.8 – Trojka mečov, Šestka palíc, XVIII Luna
Láska: Ubolené srdce si liečite na správnom mieste. Človek, ktorému sa vyžalujete, vás vypočuje a pomôže vám. Snažte sa mu vyjsť v ústrety a organizujte častejšie stretnutia. Veľmi vás osviežia a dodajú vám stratenú energie. Nemyslite už na minulosť a pracujte na sebe a svojej krásnej budúcnosti.
Práca: Vpravo alebo vľavo? Dopredu alebo dozadu? Hore alebo dole? Rozhodnite sa. Ak neurobíte žiadnu chybu, budete odmenení harmóniou a spokojnosťou aj napriek tomu, že okolo vás budú prebiehať nespočetné zmeny. Čakajú vás pozitívne udalosti, ktoré vám prinesú radosť.
Zdravie: Súčasné zdravotné ťažkosti majú korene v minulom období. Prepínali ste svoje sily a teraz vás kolaps oslabuje. Načerpajte potrebnú energiu prísunom vitamínov a poriadnym oddychom bez práce a povinností. Vyriešte aj citové záležitosti, ktoré vás už dlhšie trápia.

Panna 24.8 – 23.9 – Šestka mečov, IV Cisár, Štvorka mečov
Láska: Prichádza zaujímavý podnet zďaleka. Neodmietajte pomoc, ktorá sa vám ponúka. Stále ste moc hrdá na to, aby ste prijali pomocnú ruku, no rozmýšľajte nad praktickými dôsledkami svojej pýchy v realite. Vždy je nutné niečo obetovať – ego alebo pomoc. Vyberte si.
Práca: Prvá polovica mesiaca bude pokojná. Rozvíjajte skryté vodcovské schopnosti. Stred prinesie prelom. Dostanete sa do kolízie s mocou, preto sa vyhnite impulzívnemu konaniu. Buďte obozretní a všetko si svedomito naplánujte. Mať situáciu pevne v rukách je predpokladom zvládnutia nadchádzajúcich udalostí.
Zdravie: Dlhšie obdobie sa zaoberáte myšlienkou, akou formou relaxovať. Nemáte príliš veľa voľného času, preto si rozčleňte dni na úseky. Zistíte, že je to možné a nájdete záľubu v  plávaní, joge a prechádzkach v prírode. Dnešná doba berie ľuďom energiu a vy ju nájdete v týchto činnostiach.

Váhy 24.9. – 23.10 – Osmička pohárov, Päťka mečov, Sedmička mečov
Láska: Svoju energiu, ktorú neustále vkladáte do ľudí okolo seba, nedostávate naspäť. Skúste sa zamyslieť nad tým, kde robíte chybu a či ju vôbec robíte vy. Neustále bojovanie s veternými mlynmi nie je na mieste. Nájdite si čas na seba a meditujte. Správna cesta sa vám vyjaví.
Práca: Pokiaľ pracovná činnosť stojí na pevných základoch, vaše vynaložené úsilie bude skôr či neskôr zaslúžene odmenené. Buďte však obozretní, vo vašom okolí je človek, ktorý vám chce uškodiť intrigami. Môže byť prehraný jeden boj, ale nie celá vojna. V tej ste jednoznačne víťazmi.
Zdravie: Potrebujete viacej času na regeneráciu. Bolesti, ktoré pretrvávali dlhú dobu, konečne ustupujú. Každá bolesť je však dôsledok niečoho, čo človek v sebe nevie vyriešiť. Zamýšľajte sa nad tým a dôjdete aj k rozuzleniu svojho problému. Riešite ho a aj váš zdravotný stav je lepší.

Škorpión 24.10. – 22.11 – I Mág, Osmička mečov, Rytier pohárov
Láska: Stále sa nemôžete zbaviť pocitu, že vás jedna osoba z vašej blízkosti energicky ničí. Nepodliehajte týmto svojim dohadom, nie sú opodstatnené. Doriešte si v sebe svoje pocity. Nedívajte sa naľavo napravo, máte veľa sily a určite to dokážete. Vy ste tvorcami svojho šťastia.
Práca: Odsúvate podstatné rozhodnutie na neurčito. To, že si vzniknutú situáciu nevšímate, neznamená, že neexistuje. Nikto v okolí ju za vás nevyrieši. Nájdite v sebe dostatočnú odvahu a oslovte človeka, ktorý vám problém spôsobil. Konečne sa dočkáte spravodlivosti.
Zdravie: Zdravotné problémy, ktoré teraz riešite, sú len a len dôsledok stresových situácií, ktorý ste prežívali v minulosti. Uvedomte si, že máte len jedno zdravie a že sa oň musíte starať. Vyšetrenia, ktoré vás čakajú, budú v poriadku, vy však zvážte a zmeňte svoj životný štýl.

Strelec 23.11 – 21.12 – Páža pohárov, XIII Smrť, Osmička palíc
Láska: Stretnutie s príjemným človekom vo vás zanecháva dobrý pocit. Rozhovor vás naplní a má pre vás veľký význam, keď komunikácia neviazne a nejde len o prázdne frázy. Organizujte si častejšie schôdzky a zisťujte, ako príjemne môžete stráviť voľný čas.
Práca: Riešenie vašej situácie vôbec nie je také komplikované, ako ho prezentujete. Nebojíte sa zmeny, ale nemáte dostatok energie na jej riešenie. Vzchopte sa a začnite sa starať o to, aby ste boli spokojní. Je to vo vašich rukách a nikto to za váš nevyrieši, podmienky máte výborné.
Zdravie: Prílišné rozčuľovanie nad zbytočnosťami, ktoré vôbec nemôžete ovplyvniť, vám odoberajú energiu. Keď príde ku kritickej situácii, snažte sa riešiť ju s kľudom. Ľahko sa to povie, ale ťažšie realizuje. Vy však nájdete v sebe tú silu a dokážete rozpliesť to klbko nervov.

Kozorožec 22.12. – 20.1 – V Viera, Päťka palíc, Deviatka mečov
Láska: Niekto blízky vás sklamal, lebo ste mali od neho očakávania. Veriť človeku je však pre život veľmi dôležité. Nezanevrite na všetkých ľudí okolo vás. Každý je jedinečný a dajte vždy šancu skôr, ako človeka zaradíte. Nenechajte sa uniesť hneď prvým pocitom, nechajte si na zoznámenie dostatok času.
Práca: Aj keď mate pred sebou veľké plány, držte sa reálne v medziach svojich možností. Nederte sa dopredu za každú cenu. Určite sebe aj iným mantinely. Posolstvo, ktoré vás nasmeruje tam, kde sa vám podarí vyriešiť svoje starosti, nájdete vo svojom srdci.
Zdravie: To, že vás okolie stále poučuje o tom, čo máte a čo nemáte robiť, stopnite vy sami. Inak sa budete stále točiť v bludnom kruhu pocitov viny. Každý deň sa snažte prežiť v pozitívnom duchu a posilňujte si svoje udupané sebavedomie. Oslobodíte energiu tretej čakry.

Vodnár 21.1 – 19.2 – Štvorka pohárov, XVI Veža, Sedmička mincí
Láska: Jednotvárnosť vo vašom vzťahu nie je pre vás motivujúca. Otvorte sa partnerovi a naznačte mu, čo vás trápi. Nemôže predsa vedieť, nad čím uvažujete a po čom túžite. Neurobte to však náhle, ale postupne a čakajte na reakciu.
Práca: Mali by ste sa pripraviť na to, že môžete zneistieť pod tlakom udalostí. Zrúti sa mnoho z toho, čo vám zatiaľ poskytovalo istotu a podporu. Život je predsa zmena a v istote by ste nedosiahli, po čom skutočne túžite. Dosiahnete viac ako si dovolíte chcieť, ale niečo musíte na oltár úspechu obetovať.
Zdravie: Športové aktivity, ktoré praktizujete, by ste mali obmedziť. Záťaž na vaše kĺby je veľká, preto neriešte chudnutie, ale svoje celkové zdravie. Poľavte z tempa, keď treba bez výčitiek, lebo vám bude lepšie. Niekedy je menej viac a to platí aj vo vašom prípade.

Ryby 20.2. – 20.3 – X Kolo osudu, VII Voz, Štvorka mincí
Láska: Niekedy je najväčší risk neriskovať. Nebojte sa do rúk zobrať hracie kocky a vydať sa aj v súkromí riskantnou cestou. Každá veľká zmena vie neočakávane veľa zobrať a zároveň aj dať. Verte, že práve teraz takúto zmenu potrebujete. Ak máte obavy, tak hľadajte u niekoho pomoc.
Práca: Tento predvianočný a vianočný čas nežičí práve pracovným aktivitám. Finančná injekcia by vám prospela. Vymyslite niečo originálne a možno sa hneď vyberiete na ďalekú cestu, aby ste sa realizovali, alebo zistíte, že peniaze naozaj nie sú všetko. Kvalitné a harmonické vzťahy sa cenia viac.
Zdravie: Nehanbite za to, že pociťujete únavu, veď aj vy ste len človek. Doprajte si viacej času na voľno-časové aktivity, ktoré vám doplnia energiu. Nemôžete stále len pracovať, ale aj oddychovať. Sporadické bolesti na tele riešte ľahkým cvičením a plávaním. Uvoľnite sa.

Tarot-horoskop pre časopis Jasnovidka spracovala: Zlatica Mokráňová

Objednajte si:
Individuálne písomné Tarotové analýzy
Tarot-horoskop na 1 rok
Kurz Tarotu
Tvorba horoskopov

Súvisiaci link:
Tarotový výklad zdarma online

Zlatica
V preferovaných nástrojoch so spirituálnom podstatou sa opiera o čítanie symboliky čísel, tarotových obrázkov, o lunárnu astrológiu, arteterapiu, regresnú terapiu, energo-informačnú medicínu, parapsychológiu a rada sa s Vami podelí o svoje poznatky, zručnosti a skúsenosti.