Fázy Luny

Vplyv Mesiaca na ľudí

Dnes je spln (vlastne bol presne o 9:36 SEČ) a to z hľadiska ľudových povier predznamenáva určité udalosti. Naši predkovia nám zanechali rôzne cenné skúsenosti a rady, ako sa správať počas jednotlivých fáz Mesiaca, alebo ako využiť jednotlivé fázy Mesiaca vo svoj prospech, či vyhnúť sa nevhodným činnostiam. Tu sú niektoré z nich.

Spln

Sny sú za splnu vzrušujúcejšie a oveľa intenzívnejšie ich ľudia prežívajú.

Intenzívnejšie sú za splnu aj city lásky. Počas nocí, keď svieti naplno Mesiac, sa najmä u žien až o tridsať percent zvyšuje túžba po láske a nežnostiach.

Ak sa chcete dozvedieť, ako vyzerá váš budúci manžel, hľaďte pri splne do prameňa, ktorý preteká okolo olše. Ten, o ktorom sa vám nasledujúcej noci prisní, je váš vyvolený.

Na štyri mesiace sa vyvarujete nešťastia, ak sa tri razy ukloníte Mesiacu v splne.

Ak uvidíte po svadbe spln, znamená to veľa šťastia a súlad v manželstve.

Vaše peniaze sa rozmnožia, keď necháte na otvorenú peňaženku svietiť Mesiac v splne.

Za splnu rastie aj počet zločinov. Aj dnešné štatistiky potvrdzujú toto pravidlo. Legendárny Jack Rozparovač páchal svoje zločiny výlučne za splnu.

Lenže za splnu – je aj viac pôrodov, viac detí vtedy prichádza na svet.

Za splnu aj rany viac krvácajú. V niektorých nemocniciach vraj ťažšie operácie, ak je to možné, prekladajú na iné dni, pretože je väčšie nebezpečenstvo komplikácií a následného krvácania. Lekári to vysvetľujú zvýšenou úrovňou elektrolytu a hladinou hormónov, čo môže u citlivejších ľudí viesť k výnimočným stavom.

Je tiež známe, že za splnu sa zhoršujú prípady astmy a čierneho kašľa, vyrážky a vodnateľné opuchy.

Za splnu a novu sú obzvlášť časté výskyty migrén a zhoršuje sa zrážanlivosť krvi.

Ubúdajúci Mesiac

Uzavrieť manželstvo sa odporúča len za pribúdajúceho Mesiaca. Naopak, uzavrieť ho pri ubúdajúcom Mesiaci alebo pri nove, to priam privoláva nešťastie: bezdetnosť, stratu majetku, hádky, spory.

Ani zmenu bytu alebo miesta nikdy neplánujte na obdobie ubúdajúceho Mesiaca: nezhody s novými susedmi, či neúspechy na novom mieste by boli už vopred naprogramované.

Pribúdajúci Mesiac

Do prvého vlastného domova by sa mali mladomanželia nasťahovať pri nove alebo pribúdajúcom Mesiaci.

I vašej kariére prospeje, ak nastúpite na nové pracovisko, keď Mesiac pribúda. Pri jeho ubúdaní alebo nove riskujete ťažkosti s kolegami a nedorozumenia s nadriadenými.

V stručnosti jednotlivé fázy:

1 – SPLN: zvlášť intenzívna citlivosť u senzitívnych ľudí. Partnerské vzťahy môžu zaznamenať prudké hádky a nezhody, človek veľmi intenzívne prežíva svoje city

2 – UBÚDAJÚCI MESIAC: napätie povoľuje, fáza vhodná na udržanie dosiahnutých výsledkov

3 – POLMESIAC: ukazujú sa nové možnosti, sily sú vyrovnané. Po citových vzplanutiach prichádza vytriezvenie, treba dokončiť rozpracované záležitosti.

4 – UBÚDAJÚCI POLMESIAC: city sa zmierňujú, človek potrebuje nové podnety. Vhodné obdobie na relax, dovolenku a pod.

5 – NOV: najvhodnejšia fáza na nové začiatky v každej oblasti.

6 – PRIBÚDAJÚCI POLMESIAC: prekážky ľahko zdoláte v akejkoľvek oblasti, dosiahnete úspechy, ktoré ste si predsavzali. Vaša energia stúpa.

7 – POLMESIAC: nastal čas systematickej práce, nadväzovania kontaktov a riešenia konfliktov v partnerských vzťahoch.

8 – PRIBÚDAJÚCI MESIAC: vaša životná energia stále stúpa, začínajú sa prejavovať silnejšie emócie a pochopenie medzi ľuďmi, môžete zvládnuť aj náročné situácie.

Existuje akási zvláštna súvislosť ženského hormonálneho cyklu a pohybu Mesiaca okolo Zeme. Menštruácia, ktorá sa opakuje priemerne každých 28 dní, zodpovedá jednému lunárnemu mesiacu. Ženy sú vo všeobecnosti vnímavejšie na fázy lunárneho kalendára. Buďte preto milí manželia, priatelia, partneri k cyklicky sa opakujúcim náladám svojich polovičiek pozornejší a chápavejší, ak chcete, aby ako Luna odrážali váš slnečný jas.

Spracovala: Numerologička Petronela

Petronela
Mystika.sk - Hviezda na nebi záhad - vypracuje Vám písomné numerologické a tarotové analýzy a prevedie Vás symbolikou čísel a tarotov aj prostredníctvom článkov, konzultácií, seminárov a kurzov.