znamenie zverokruhu Býk

Dieťa Býk

Silné, vyrovnané dieťa, ktoré rado papá, tak to je drobec narodený v znamení Býka. Odmalička vie, čo mu chutí, čo nie, čo sa mu páči, čo nie a tiež koho miluje a koho nie. Mama a otec sú u týchto detí vždy na prvom mieste a harmóniu domova si vychutnajú ratolesti oboch pohlaví.

Mladší či starší súrodenec je pre tieto deti nielen radosťou a zodpovednosťou. Lepšie si rozumejú s poddajnejšími deťmi v znameniach Ryby a Rak, spoločné záujmy nájdu v hre s Pannou a Váhami, naopak poškriepia sa ľahko s Levom, Škorpiónom alebo Strelcom. Škola je pre nich vítanou zmenou s množstvom informácií, ktoré budú vyhľadávať aj neskôr v zamestnaní. Zmysel pre vnímanie krásy malým Býkom nedovolí obliecť si na seba kombinácie výrazných farieb, ktoré neladia. Bledomodrá stimuluje ich schopnosť komunikácie, zelená a ružová otvára srdiečko pozitívnym dojmom a láske. Z kameňov ruženin zjemňuje tvrdohlavosť malého Býka. Podnecuje jeho cit pre umenie, schopnosť vcítiť sa a prejaviť. Lapis lazuli zasa tíši pocity strachu, neistoty a dáva pocity bezpečia. Preferovaná strava by mala obsahovať čerstvú jarnú zeleninu, tvaroh a vaječné pokrmy. Mäsové výrobky u týchto detí môžu podnecovať sklon k priberaniu. Pomalý metabolizmus kladie dôraz na výber vhodnej pravidelnej kondičnej športovej aktivity. V najbližšom období im dajte množstvo lásky a stonásobne vám ju vrátia. Vzťahy k iným totiž hrajú prím.

Dieťa Býk v kombinácii s mamou všetkých znamení
Mama Baran je temperamentnejšia ako deti v Býkovi. Oni ju miernia a ona im dodáva odvahu dobyť svet. Dievča mamu napodobňuje a môžu spolu vytvoriť jeden skvelý tím.

Mama Býk s deťmi narodenými v rovnakom znamení je naladená na jednu vlnu. So synom sú jedno telo, jedna duša. Dcéra sa s ňou pokúša súperiť, no neskonale ju v hĺbke duše obdivuje.

Mama Blíženci sa popri synovi narodenom v Býkovi cíti ako malé dievčatko. On sa stavia do pozície jej otca a snaží sa ju vychovávať. Dievčaťu sa páčia mamine nápady a rada ich realizuje.

Mama Rak je pre syna v Býkovi vzorom dokonalej mamy. Nechá si od nej poradiť, inšpiruje sa jej trpezlivosťou a húževnatosťou. Dievča sa snaží vymaniť z jej silnej materinskej lásky a byť ako ona.

Mama Lev pri synovi v tomto znamení skôr či neskôr natrafí na tvrdohlavosť. Ich vzťah sa rozvíja podľa toho, kto skôr ustúpi. V prípade dcéry tomu tak nie je. Rada ju napodobňuje ako svoj vzor.

Mama Panna splní svojmu synovi všetky túžby a on je z nej unesený. Chlapec aj dievča jej vyjadrujú hlbokú lásku a to neviditeľné puto utvára ich osobnosti aj skvelú budúcnosť detí.

Mama Váhy vzbudzuje u syna dôveru, preto sa vo všetko na ňu spolieha, že zariadi. S dcérou rozvíjajú zmysel pre krásu a harmóniu. Dievča ju vo všetkom napodobňuje ako svoj ideál.

Mama Škorpión svojho syna rozmaznáva a on to s radosťou využíva. Nepohnú sa od seba v dobrom ani v zlom. S dcérou sa síce milujú, ale majú odlišné názory na život.

Mama Strelec svojou veľkodušnou povahou narúša istotu zemných detí. Ony ju chcú mať iba pre seba a ona im uniká. Rozvíja však ich spoločenskú a komunikatívnu stránku povahy.

Mama Kozorožec sa za každých okolností ovláda a malý Býk pri nej získava istotu. Poskytuje seriózny základ pre výchovu chlapca a mnoho otvorenej náklonnosti a lásky cez skutky dievčaťu.

Mama Vodnár žijúca vo vysnívanom svete je inšpiráciou pre rozvoj tvorivosť detí. Vyžadujú od nej množstvo stability a ona ich pritom naučí samostatnosti a schopnosti presadiť sa vo svete.

Mama Ryby je pre chlapca ideálom materinskej lásky a bezpečia. Dievčatko sa teší zo záplavy láskyplných citov. Pri vnímavej matke sa im darí rozvíjať osobnosť mnohými smermi.

Spracovala: Zlatica Mokráňová
Článok bol uverejnený v časopise Mamina rok 2011.

Zlatica
V preferovaných nástrojoch so spirituálnom podstatou sa opiera o čítanie symboliky čísel, tarotových obrázkov, o lunárnu astrológiu, arteterapiu, regresnú terapiu, energo-informačnú medicínu, parapsychológiu a rada sa s Vami podelí o svoje poznatky, zručnosti a skúsenosti.