znamenie zverokruhu Ryby

Dieťa Ryby

Vnímavé, citlivé a zasnené dieťa-Rybička je pocitovo súčasťou svojej mamičky aj po narodení. Empaticky sníma, ako sa cíti a podobne ako zrkadlo jej náladu ukazuje. Raduje sa, keď sa teší. Plače, keď je smutná.

Základom pre jeho spokojnosť je harmonické domáce prostredie plné lásky, porozumenia a prejavenej nehy. Rešpektuje rodičov a starých rodičov, obdivuje starších súrodencov, starostlivo sa stará o tých mladších a hľadá si najlepšieho kamaráta a kamarátku. Intuitívna a tvorivá stránka osobnosti tohto drobca je rozvinutá viac ako logická, preto je kameňom tohto znamenia fialový ametyst – kameň meditácie. Podnecujte jeho umelecký talent záujmovými krúžkami, prehlbujte bohatú fantáziu čítaním kníh, návštevami zaujímavých miest. Láske k fascinujúcich podnetom zodpovedá aj pre neho typická zelená farba v oblečení. Farba nádeje, lásky k prírode a uzdravovania vo všetkých oblastiach. V strave v priebehu obdobia detstva uprednostnite prírodné potraviny bez emulgátorov pre uľahčenie lymfatického systému, dodávajte veľa vitamínu B obsiahnutého napríklad v kvasniciach pre silu nervového systému a množstvo špenátu kvôli prísunu železa a chuti do života. V najbližšom období môže byť vaša ratolesť nepokojnejšia. Venujte jej viac pozornosti, úžasný darček k narodeninám a ubezpečte ho o svojej neskonalej láske k nemu. Vtedy nadobudne sebadôveru a dokáže všetko.

Dieťa Ryby v kombinácii s mamou všetkých znamení
Mama Baran je uchvátená obrazotvornosťou syna v Rybách, ale veľmi mu nerozumie. Dievčatko je s mamou silne intuitívne prepojené, no deti oboch pohlaví sú povahou značne rozdielne od mamy.

Mama Býk dáva hmotný a praktický rámec túžbam a snom týchto detí lietajúcich neustále v oblakoch. S dcérou sú viac kamarátky a syn mame otvorene prejavuje náklonnosť.

Mama Blíženci buď s deťmi sníva, rozvíja spoločné tvorivé hry a organizuje zábavné podujatia, alebo má o ne strach a neustále ich kontroluje, zvlášť chlapca, aby niečo nevyviedol.

Mama Rak je uveličená z tohto mäkkého, poddajného stvorenia a zahŕňa ho neskonalou láskou. Rozmaznáva dcéru aj syna, ale na vlastnú škodu, lebo deti sú od jej názorov závislé aj v dospelosti.

Mama Lev dáva synovi v Rybách istotu a on ju, lichotník malý, obdivuje. Dcéra sa snaží napodobňovať mamu a byť viac aktívnou. Ich vzťah je dynamickejší a emocionálne výraznejší.

Mama Panna presne vie, ako formovať citlivé vodné znamenia. Vytvorí im pevné hranice a nasmeruje ich k úspechu. Syn naplní jej ambície a dcéra získa silné puto k rodine a domácnosti.

Mama Váhy sníva spolu s deťmi v Rybách. Spoločne sa tešia umelecko-tvorivým záľubám a podujatiam. Vytvárajú zvláštny svet farieb, hudby a emócií, ktorým vyjadrujú vzájomnú lásku.

Mama Škorpión so synom sú nerozlučná dvojica. Mágii ich vzťahu málokto porozumie. Aj dcéra ju zbožňuje. Rozumejú si aj bez slov. Mamine tajomstvá sú úchvatným podnetom pre fantáziu detí.

Mama Strelec je otvorená vo vyjadrovaní názorov a syn s ňou zdieľa jej idealistické predstavy o živote. Inšpiruje chlapca aj dcéru k samostatnosti. Dievča viac kopíruje jej veľkodušnosť.

Mama Kozorožec je stabilitou pre citlivú a poddajnú povahu malých Rybičiek. Zbožňuje najmä chlapca, s dcérou ich rozdeľuje hĺbka emotívnosti. V činom sa však dopĺňajú.

Mama Vodnár je nezávislá a má nadhľad, ktorými očarí deti oboch pohlaví. So synom sú spriaznenými dušami, s dcérou priateľkami. Ak vsadí vo výchove na cieľavedomosť, naplnia životné poslanie.

Mama Ryby s dievčatkom v Rybách sú minimálne povahou absolútne rovnaké. Aj chlapec úplne kopíruje jej povahu. Je vhodné s nimi veľmi veľa komunikovať o citoch, pocitoch a emóciách.

Spracovala: Zlatica Mokráňová
Článok bol uverejnený v časopise Mamina rok 2011.

Zlatica
V preferovaných nástrojoch so spirituálnom podstatou sa opiera o čítanie symboliky čísel, tarotových obrázkov, o lunárnu astrológiu, arteterapiu, regresnú terapiu, energo-informačnú medicínu, parapsychológiu a rada sa s Vami podelí o svoje poznatky, zručnosti a skúsenosti.