tarotová karta Dvojka pohárov zo Steampunk tarot
Steampunk Tarot

TAROTHOROSKOP na október 2012

Keď dokážete vynikajúco odhadnúť seba, ľahko sa naladíte na to, čo cítia iní. To je základné motto aktuálneho mesiaca. Podľa tradičnej čínskej medicíny v októbri treba ešte posilňovať žalúdok, lebo je najviac ohrozeným orgánom. Jeho bolesť si najčastejšie zamieňame s bolesťou žlčníka. Správna kombinácia potravín upokojí oba orgány. Živel zem, zástupca sleziny a žalúdka však koncom októbra vystrieda prvok kov. Detoxikáciou a posilnením zeme v tele koncom leta tvoríme priestor pre zdravé fungovanie pľúc v chladnejšom období. Spoľahlivosť a vytrvalosť tak vyústi v odvahu niečo sa naučiť a zmeniť. Rozhodujte sa racionálne a samostatne na základe nadobudnutých vedomostí. Zaujímajte sa o aplikované poznatky. Teória pre vás vždy zostane teóriou, keď nie je zrealizovaná. Vďaka bohatej fantázii a množstvu nápadov dokážete vyriešiť každú situáciu v práci, v rodine aj na ulici.

Baran 21.3. – 20.4 – XV Diabol, Štvorka mincí, O Blázon
Láska: Mnohí sa oddajú zmyselnosti a sexualite, iní vzlietnu do platonických predstáv a idealizovania si skutočnosti. Diabol nikdy nespí a v tomto čase sa zlo bude maskovať do tých najkrajších a najzvodnejších šiat. Stojte pevne na zemi.
Práca: Očakávajte hmotný prospech vďaka svojim správnym rozhodnutiam v minulosti, aj v súčasnosti. Vyhýbajte sa prílišnej izolácii a lakomstvu. Vaša schopnosť žiť tu a teraz vám prináša do života čistú radosť a koncom mesiaca sa budete tešiť z niečoho veľkého.
Zdravie: Ste vo výbornej fyzickej kondícii. Do práce chodíte oddýchnutí a s výbornou náladou. V istej pracovnej záležitosti budete mať rozhodujúce slovo. Ak podnikáte samostatne, snažte sa dodržiavať oddych, ide o vaše zdravie. Svoje výbuchy vášní v partnerstve sa snažte mať pod kontrolou.

Býk 21.4. – 21.5 – III Cisárovná, Osmička mincí, XIV Miernosť
Láska: Dajte si pozor, aby vám vaša spoločenská nálada neprerástla cez hlavu. Môžu sa vyskytovať problémy v milostnom vzťahu alebo s peniazmi. Nie je vhodná doba na rozhadzovanie. Viac lásky od vás potrebuje matka, dcéra, sestra, žena, milenka či priateľka, alebo kolegyňa.
Práca: Pomerne ľahko zvládnete vypracovanie písomných správ, budete úspešní napríklad na skúške a v štúdiu celkovo, výhodne pre vás sa skončí aj rokovanie o daniach a účtoch. Je vhodný čas na kúpu nového bytu alebo auta. Pozor vo vzťahoch na sebeckosť.
Zdravie: Nespoliehajte sa iba na vlastné sily. Krok, na ktorý sa odhodlávate, nie je bez rizika. Navyše nie je najvhodnejší čas na to, aby ste sa do niečoho púšťali úplne sami. Nával práce sa prejaví únavou a zdravotnými ťažkosťami. Dožičte si zopár dní oddychu.

Blíženci 22.5.- 21.6 – Osmička pohárov, Štvorka pohárov, Štvorka mečov
Láska: Frustrácia v citovej oblasti môže viesť k mylným predstavám o vašich schopnostiach, čo môže vo vás spôsobiť citové vyprahnutie a po ňom nasledujúca skepsa. Nezúfajte! Koniec mesiaca vám prinesie lepšie správy, ako ste čakali.
Práca: Drobné starosti v práci vás nevyvedú z miery. Zdá sa však, že šéf by si mal viac všímať, čo presne sa v poslednej dobe v pracovnom kolektíve deje. Obchodné rokovania pôjdu ako po masle. Orientujte sa vo vzťahoch len príjemné zážitky a dávajte si pozor na zdravie.
Zdravie: Na všetko idete príliš razantne. Mali by ste porozmýšľať, či to s tempom trochu nepreháňate. Váš organizmus by mohol zareagovať neprimerane zvýšenou podráždenosťou alebo podľahnutím nejakej chorobe. Nechajte si aj nejaké rezervy, dopĺňajte energiu.

Rak 22.6 – 22.7 – XXI Svet, Rytier mincí, VIII Sila
Láska: Možné problémy vo vzťahu prejavujúce sa celkovou neschopnosťou zapojiť sa do citového a osobného života, naznačujú vašu možnú pretvárku. Odloženie masky je cestou, ako sa stať sami sebou.
Práca: Vaše sebavedomie podstatne stúpne. Dobre sa vám bude rokovať v banke, cestovnej kancelárii, na úrade alebo dokonca na súde. Na pracovisku bude lepšia atmosféra a váš súkromný podnik priam zakvitne. Môžete sa tešiť na zaujímavé pracovné zoznámenie.
Zdravie: Disponujete potrebným množstvom energie, ktorú budete musieť niekde vybiť. Nezničte sa však v práci, pretože určitú silu a energiu od vás bude požadovať niekto, kto sa nachádza v riadnom probléme. Keď vás požiada, aby ste pomohli vyriešiť problém, neváhajte.

Lev 23.7 – 23.8 – Páža mečov, Štvorka palíc, Sedmička mečov
Láska: Máte v hlave toľko myšlienok, že vám na tú životne dôležitú nezostáva veľa miesta. Niekto veľmi blízky vám to čoskoro vytkne. Vezmite si to k srdcu. Na milostnom poli sa dostanete do pokušenia. Môže ísť o obyčajný flirt, ale aj o začiatok čohosi hlbšieho a trvalejšieho.
Práca: Práca nie je prioritnom oblasťou života, či už sa vám v nej darí alebo nedarí. Ak vás nenapadne žiadna spásonosná myšlienka, ako zmeniť príliš zodpovedný postoj k práci, radšej to zabaľte a choďte sa odreagovať na kultúrno-spoločenskú akciu.
Zdravie: Doba sa zrýchľuje a tiež požiadavky na vás, z čoho môžete získať deficit spánku. Keby ste tak nemuseli vyliezť z postele aspoň o chvíľku dlhšie v nej môcť zostať. Inak je človek počas pracovných dní nesústredený, niečo stratí, narazí na nečakané výdavky. Víkendy len relaxujte, nepracujte.

Panna 24.8 – 23.9 – XI Spravodlivosť, Rytier palíc, Desiatka mečov
Láska: Máte pred sebou osudové stretnutie. Postavenie hviezd praje nadviazaniu nových známostí, pričom nie je vylúčená ani láska na prvý pohľad. No buďte i napriek všetkému veľmi opatrní a nenaleťte lacným trikom skúsenej osoby. Odhaľte včas jej nekalé úmysly.
Práca: Ste osobnosť, ktorá rastie, mení sa a preto svoje názory prispôsobujete. Vaše názory sa menia podľa toho, s akými ľuďmi sa stretávate. Úprimné vyjadrovanie názorov vám ušetrí veľa zbytočných situácií a očakávaní. Vsádzajte zásadne na vysoké čísla.
Zdravie: Zodpovednosť za rozhodnutia narastá. Udalosti v oblasti zdravia nadväzujú na situácie z predchádzajúceho obdobia. V celej záležitosti sa snažte byť chladní a triezvo posudzovať svoje možnosti. Zachovajte si zdravú dávku skepsy. Rozhodnete sa aj pre radikálne riešenie.

Váhy 24.9. – 23.10 – Kráľ mečov, Šestka mečov, Trojka pohárov
Láska: Rozumnými rozhodnutiami na seba upozorníte okolie. Duchaplné slová doplnené aj činmi spôsobia nečakané uznanie. Prejaví o vás záujem aj opačné pohlavie. Je len na vás, či túto výzvu opätujete, alebo sa zachováte diplomaticky. Žiarlivosť partnera zohrá veľkú úlohu.
Práca: Ak máte obchodné plány, dobre si zvážte všetky klady aj zápory. Váš nesprávny krok môže spôsobiť vážnu ujmu, najmä ak uvažujete, že začnete podnikať. Tak či onak, môžete sa spoľahnúť na pomoc vašich blízkych, alebo vás z núdze vytrhne nečakaná suma.
Zdravie: Excelujete v zamestnaní aj doma. To všetko je síce pekné, ale čas by ste mali využiť na regeneráciu svojich síl. Na svojich priateľov tiež trochu zabúdate. Dajte blízkym najavo darčekom – pobytom v relaxačnom centre, že vám na nich záleží.

Škorpión 24.10. – 22.11 – Dvojka palíc, Kráľ mincí, II Veľkňažka
Láska: Zaujímavé podnety vám vnesú do života viac optimizmu. Na obzore je nové priateľstvo alebo vzťah. Nesnažte sa so situáciou zápasiť, ani sa ňou nedajte strhnúť. Žite podľa pravidla: „Ži a nechaj žiť!“ Inak môžete zažiť rozkol plánov a nádejí vo vašom živote.
Práca: V práci sa budete musieť spoľahnúť predovšetkým sám na seba, od kolegov toho veľa nečakajte. Zadefinujte si presne a konkrétne svoje očakávania a nečakajte, že vám padnú z neba. Choďte si za ich realizáciou.
Zdravie: Upokojte sa, viac meditujte. Nemá zmysel viesť boj s osudom. Myslite na svoje duševné zdravie. Začnite cvičiť jogu alebo iné relaxačné cvičenie a presvedčíte sa o zbytočnosti priečiť sa prirodzenému toku udalostí. Potom pocítite dostatok slobody na realizáciu svojich snov a predsavzatí.

Strelec 23.11 – 21.12 – Kráľ pohárov, I Mág, Eso diskov
Láska: Darí sa vám najmä v citovej oblasti. Čaká vás dlhá cesta alebo sťahovanie. Do vášho života zasiahne vplyv starostlivého človeka stabilného v citovej oblasti, ktorý miluje celý svet. Prekonajte obavy a nasledujte ho. Nájdete lásku na celý život.
Práca: To, ako vidíte svet, ľudí a problémy, súvisí s tým, aký je váš svetonázor. Obraz pozitívnej a perspektívnej budúcnosti v hlave vám zaistí lásku, šťastie a úspech v realite. Správny odhad realistických plánov vám zaistí vhodnú pracovnú pozíciu.
Zdravie: Vstávajte každý deň do krásneho rána so žiarivým úsmevom. Všetko vám potom pôjde jedna radosť. Dostali ste chuť zašportovať si? Skúste. Je to vhodné na to, aby ste dostali zo seba prebytočnú energiu. Šport je vhodný aj k zlepšeniu zdravia.

Kozorožec 22.12. – 20.1 – Dvojka mečov, Eso mečov, Sedmička pohárov
Láska: Hladiny energie a nálady sa budú rýchlo meniť. Lavírujete medzi dvoma možnosťami, ale situáciu si držíte pod kontrolou. Čaká vás pozitívna zmena a spoznáte, čo sú to harmónia, spokojnosť a šťastie. Možné je finančné prilepšenie alebo postup v práci, čo má vplyv na vzťah.
Práca: V práci vybavujte iba tie nevyhnutné záležitosti a prejavte záujem a možnosti výhodných nákupov. Lotéria vaše konto v tomto čase nezachráni. Tvorte, vymýšľajte a produkujte nové nápady, aby do vášho života zavítala pozitívna zmena.
Zdravie: Musíte si uvedomiť, že vaše rozpoloženie a výkonnosť záleží aj od vášho zdravotného stavu. Nepodceňujte preto túto skutočnosť a zmeňte svoje zvyky, návyky a hlavne zlozvyky. Každá zmena vám prinesie nové podnety, ktoré využijete neskôr, aby ste sa dobre cítili, zarábali a rozdávali lásku.

Vodnár 21.1 – 19.2 – Šestka pohárov, Šestka mincí, Deviatka mečov
Láska: Zo stereotypu by vás mohlo vykoľajiť romantické stretnutie. Pôjde o príťažlivosť dvoch protikladov, ktoré sa dlhodobo ťažko zlučujú. Objaví sa pred vami ťažká voľba a budete váhať, či sa rozlúčiť so starým životom a oddať sa novej neznámej ceste.
Práca: Pracovné povinnosti si plňte precíznejšie a neodkladajte ich na inokedy. Keď sa s vami bude chcieť niekto neznámy skontaktovať, neodmietajte to. Obchody, všetky finančné transakcie a pracovné povinnosti by sa mali pohnúť dopredu ako po masle.
Zdravie: Voľný čas je vhodné tráviť relaxom, či už sami alebo v kruhu priateľov. Na svedomitosť totiž doplácate únavou a vyčerpaním. Ak máte neodkladné povinnosti, urobte čo treba a potom sa choďte zabaviť do spoločnosti. Zamerajte sa na hojenie rán – na tele aj na duši.

Ryby 20.2. – 20.3 – Deviatka pohárov, Eso palíc, Deviatka palíc
Láska: Radi pomáhate aj cudzím, a tak spoznávate nových ľudí, ktorí robia váš život pestrejším. Po vašom boku aj jeden taký je. Vidíte, že v minulosti sa vám vaša pomoc vyplatila, tak neváhajte pomôcť znova, ak vás o to niekto požiada. Otvoríte tým jemu aj sebe novú cestu.
Práca: Toto jesenné obdobie bude pre vás rušné doma a aj na pracovisku. Objaví sa veľa zaujímavých ponúk, vyhnite sa však akémukoľvek hazardu. Mohli by ste prísť o veľkú sumu peňazí. Stanovte si jeden stabilný cieľ a postupujte za ním.
Zdravie: Možno pocítite neistotu a ohrozenie. Nesnažte sa to zmeniť a mrhať silami bojom. Nechajte sa unášať osudom počas celého mesiaca a nestane sa nič, čo by vám mohlo nejako ublížiť, alebo znepríjemniť život. Budete sa tešiť pevnému zdraviu.

Tarot-horoskop pre časopis Jasnovidka spracovala: Zlatica Mokráňová

Objednajte si:
Individuálne písomné Tarotové analýzy
Tarot-horoskop na 1 rok
Kurz Tarotu
Tvorba horoskopov

Súvisiaci link:
Tarotový výklad zdarma online

 

Zlatica
V preferovaných nástrojoch so spirituálnom podstatou sa opiera o čítanie symboliky čísel, tarotových obrázkov, o lunárnu astrológiu, arteterapiu, regresnú terapiu, energo-informačnú medicínu, parapsychológiu a rada sa s Vami podelí o svoje poznatky, zručnosti a skúsenosti.