Spln Luny spoza vrchov

Lunárny kalendár na marec 2012

Luna, tajomná to obežnica Zeme, hýbe našimi emóciami. Raz sú pozitívne a inokedy pristanú na tom opačnom brehu. City a pocity ovplyvňujú to, ako sa cítime fyzicky aj psychicky. To, čo vyžarujeme a tým si priťahujeme určitý konkrétny druh udalostí. Pochopiť ako, na nás dospelých a hlavne naše drobné milé dietky, vplýva, môžeme prostredníctvom lunárneho kalendára. Dôležitými medzníkmi v marci je spln Mesiaca 8.3. a nov 22.3.

Zdravie, diéta, tehotenstvo
Z hľadiska čínskej medicíny, od únavy pod očami ako príznaku práce obličiek a napätia v kolenných kĺbov prechádzame v marci k samotným očiam, žlčníku, chodidlám a lymfatickému systému. Ak počas tohto mesiaca moc zaťažíte oči, oslabíte žlčník. Pozerajte sa na krásu panorámy hôr a uľaví sa im. Z bylinkových čajov uprednostnite výluh z pestreca mariánskeho a čerstvej žihľavy. K harmónii tela a ducha, k spokojnosti so svojou váhou dospejete, ak s diétou začnete v Medzinárodný deň žien, v deň splnu. Príhodný čas na detoxikáciu organizmu trvá až do novu. Skrášľovacím procedúram vlasou a nechtov sa venujte 5. – 9. marca. Stravu starostlivo vyberajte 14.-15. A dva nasledujúce dni nohy ocenia pedikúru. Dni 20. – 22.3. si po dôkladnej príprave naplánujte lymfatickú masáž. 23.3. si na tanier naložte poriadnu vitamínovú bombu a budete všetci zdraví ako rybičky.

Vzťahy
Dych vyrážajúce udalosti netreba očakávať každý deň. Väčšina dní má nádych všednej každodennosti. A to je dobre. Nadišiel totiž čas drobných radostí, ktoré sú základným korením života. Dôležité rodinné a priateľské stretnutia i kultúrne podujatia sa vydaria 4.3. a 13.3. Partnerská komunikácia o úžasných, ale aj menej príjemných témach, prinesie ovocie 18.3. Pokiaľ chcete, aby váš vzťah fungoval, stanovte si jasné kritéria, ktoré bude všetci akceptovať. Otec poskytne oporu, mama starostlivosť, deti sú spokojné a šťastná je celá rodina.

Voľno-časové aktivity
Dni sa predlžujú a noci skracujú. Blíži sa jarná rovnodennosť, príroda sa zobúdza k životu, preto vysedávanie detí pred televíznou obrazovkou alebo monitorom notebooku nahraďte prechádzkami a pobytom vonku. Turistika prospeje všetkým vekovým kategóriám, aj budúcim mamičkám. Na jarné upratovanie si vyčleňte prvý a posledný marcový víkend. Najviac radosti rozosejú spoločenské stretnutia, návštevy. Ak sa chcete posunúť vyššie na rebríčku úspechu, rozvíjajte podnetné kontakty a kamarátstva 1., 3., 8., 22., 25.3.. Píšte, telefonujte, trávte čas s priateľmi a zasmejte sa na sebe i na spomienke na niečo milé. Zistíte, čo sa zmenilo a čo vôbec nie. Vaša spokojnosť naplní láskou a nadšením aj vaše deti.

Štúdium (kariéra)
Hovorí sa – Marec mesiac knihy. Vzdelávanie je vítané v prípade učebných textov školopovinných detí v posledný marcový víkend a v prípade oddychovej, nenáročnej literatúry od 3.3. do 9.3. Máte nejaký talizman pre šťastie? Zadovážte si ho pre seba aj neistého školáka. Vy sa lepšie sa popasujete s pracovnými záležitosťami a ono zvládnete aj najťažšie skúšky. Plánujete zmenu? Odpútajte sa od zemskej príťažlivosti a snívajte s otvorenými očami 12.,14.a 19.3.. Objavíte nepoznané. Každý človek má totiž svoj vnútorný hlas, cez ktorý sa prihovára anjel strážny a teraz sa prihovára najmä cez milené ratolesti.

Spracovala: Zlatica Mokráňová
Článok nájdete publikovaný v marcovom čísle 2012 časopisu Mamina.
Viac o lunárnych dňoch nájdete tu.

Zlatica
V preferovaných nástrojoch so spirituálnom podstatou sa opiera o čítanie symboliky čísel, tarotových obrázkov, o lunárnu astrológiu, arteterapiu, regresnú terapiu, energo-informačnú medicínu, parapsychológiu a rada sa s Vami podelí o svoje poznatky, zručnosti a skúsenosti.