rok 2022

Rok 2022 – rok šťastného osudu vo svetle na konci tunela

Čo nás čaká v roku 2022? Zatmenie Slnka. Jarné a jesenné. So zatmením zvyčajne prichádzajú aj prírodné katastrofy. Tak sa modlime, meditujme, kontemplujme, dvíhajme vibrácie do láskyplného vonkajšieho sveta smerom zvnútra, nech sa katastrofický typ reality neudeje. Pretože celosvetová covidová ľudská „zábavka“ by tým pádom nenávratne skončila a nahradila ju iná.

Lovecký pud a šťastie pred pohromami
Podľa čínskeho lunárneho kalendára nastáva rok bystrého a duchaplného ČIERNEHO TIGRA. Je šťastným tretím znamením v 12-ročnom cykle a odháňa od domu tri najväčšie pohromy – požiar, zlodejov a duchov. Vláda znamenia začína počas novolunia 1. februára 2022, končí 21. februára 2023 a vystrieda rok vytrvalého STRIEBORNÉHO BYVOLA. Byvol skloní hlavu, aby vykompenzoval straty z minulého roka, ale videli ste Tigra, žeby mulatoval? Lovca?

Tiger v ázijskej kultúre symbolizuje šťastie, tak na ňom jazdí aj čínsky boh hojnosti. Paradoxne na jednej strane síce chráni pred katastrofou doma, na druhej strane vo svete prináša skazu – nezhody, prírodné živelné pohromy, zlyhávanie diplomacie a možnosť vojen. Tiger je totiž najšťastnejší v úlohe veliaceho generála stojaceho na bojisku. Čierny však znamená vodný Tiger. Podstatou vody nie je prenasledovanie, ale nasledovanie. No, zasa na druhej strane, hlad je silnou motiváciou na lov.

Čierna mačička surfujúca na vlne
Čierny tiger, alias Čierny panter v Ázii, Čierny leopard v Afrike a Čierny jaguár v Amerike je unikátny. Celkovo na svete je vraj čiernych tigrov iba 6. Schovávajú sa a lovia. Doma zatvorených nás asi veru nič už neudrží. Alebo žeby roku vládla milá čierna mačka domáca = čierny tiger domestifikovaný? Revolučnejším bol rok Bieleho Tigra v roku 2010 a Čierny Tiger by mal byť menej agresívny. Avšak čo keď bude chodiť iba pomaly, potichu a po tme?

V jangovom prevedení tohtoročný Tiger symbolizuje vlnu. Je predstaviteľom zimy, stráži sever a loví v noci. Duchaplne plynie cez prekážky bez toho, že by sa narušila jeho podstata. Drevo je vyživované vodou, ktorá napomáha rastu. Drevo sú informácie a voda emócie. Keď sa postaráme o svoje potreby, vhodne vyjadríme ideály, dospejeme do citovej rovnováhy, trpezlivosti a jasných myšlienok.

Úlohou roka je prekonať strach a vziať život do vlastných rúk.

Včeličky a svetlo na konci tunela
Vibráciu čísla 6, čísla súčtu roku, môžeme prirovnať aj k dokonalej harmónii okna včelieho plastu. Môžu byť plné zlatého medu, radi sa podelia za kocku cukru oň, lenže keď ich niečo rozruší alebo nahnevá, vytasia svoje žihadlá na obranu. Sú ochotné položiť vlastný život, aby uchránili med aj včeliu kráľovnú pred votrelcom.

6 má dve úrovne, dve roviny, dve cesty, dve snahy o vytvorenie súladu a rovnováhy – pokojnou alebo výbušnou, konformnou alebo odvážnou, strastiplnou alebo zmysluplnou. Takže, ak sa pýtate, či svitá na lepšie časy, čo sa týka pandémie, odpoveď znie áno. Len sa treba rozhodnúť, ktorou cestou, aký spôsobom, k svetlejším zajtrajškom ísť a možno potom nemusí ísť o svetlo na konci tunela.

Pre Slovensko rok Zlatej rybky
Udržať sa v ladnom mačkovitom pohybe a ešte v harmonickom vibrovaní 6 nemusí byť práve jednoduché. Aj keď myšlienka fyzického tréningu v duchu ázijských bojových umení v čase útlaku má čosi do seba. Každý ďalší level v reálnej počítačovej hre je náročnejší. Pre Slovensko, ktoré vzniklo 1.1., v zmysle vibrácie čísla 8 platí pravidlo zlatej rybky: „Daj si pozor, čo si želáš, mohlo by sa to splniť.“ Nastáva zbieranie dôsledkov rozhodnutí a činov.

V retrospektíve dvoch rokov
Rok 2020 bol rokom obmedzení vibrácie 4, rok 2021 bol rokom hľadania slobody a nových možností riešenia vibrácia čísla 5. Kvalita čísla 6 v roku 2022 sa spája s láskou, domovom, pokojom a bezpečím. Číslice roku však pozostávajú z troch dvojok a izolovaná hladina týchto čísel v numerologickej mriežke je odrazom hlbokého prežívania emócií, citov, vášní aj intuitívnych pocitov. Na individuálnej úrovni každý z nás vie najlepšie sám, aký balík pozitívnych a negatívnych energií v sebe nosí.

Šťastný osud
Hovorí sa, ako na nový rok, tak po celý rok. V roku 2022 platí toto porekadlo presne 2.januára 2022 od 19:33 počas novolunia v Kozorožcovi a v druhej šanci 1.februára 2022 od 6:46 hod. Odpustime sebe aj iným a začnime inak. Keď si rok naplánujeme s dobrotou v srdci a čistotou úmyslov, pritiahneme si šťastný osud.

Šťastný osud, v roku 2022 prajem aj vám všetkým. Nech nás každým dňom sprevádza Slnko aj Mesiac na oblohe a nech sme vďační za ich dary dnes a nielen v čase Zatmenia.

Zlatica Mokráňová
Súvisiaci link: Tarot-horoskop na 1 rok
Lunárny kalendár 2022 a Lunárne dni
Krátky vstup o roku 2022 ste si mohli vypočuť v Košickom rádiu 31.12.2021 o 14:30 hod.

NUMEROLOGIA.SK
„Tomu, kto skutočne počúva, poskytnem RADU, ostatným ILÚZIU…“